| BlueDark a întrebat:

Daca mananc salata de fructe (banane+portocale) este ok? Vreau sa slabesc si sa cresc masa mulsculara,deci am nevoie de ceva carbohidrati. Sotia imi tot baga pe gat afine, nu stiu ce naiba laughing Am sa ma fac mov pana la primavara. Deci care sunt fructele si legumele recomandate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Urmatoarele, plus moderat, banane
http://ea.md/......-proteine/
Avand in vedere ca afinele sunt inrudite oarecum cu strugureii, murele si zmeura, nu greseste mult.

| alina2k18 a răspuns:

Afinele sunt sarace in glucide dar f bogate in antioxidanti, unii specialisti le considera frunctul complet in tot ce inseamna vitamine si minerale.winking
Poti incerca si ananas, mere, gref, fructe de padure.
Ca legume brocoli, spanac, fasole verde.

| BlueDark explică (pentru alina2k18):

Toate-s bune pana la fasolea verde...Doamne fereste...am mancat de m-am facut verde de sus pana jos. laughing

| KillaNoFilla a răspuns:

Te indoapa ca pe gaste?

Toate boss sunt sanatoase.

Răspuns utilizator avertizat
| acidelic a răspuns:

Cartofi prajiti in ulei de palmier. Exclude tot ce tine de paine

| BlueDark explică (pentru acidelic):

Uleiul de palmier este cancerigen.Painea integrala este chiar recomandada ca aport de carbohidrati.De unde ai scos astea?