| Valy4567 a întrebat:

Daca medicul meu de familie este in concediu, pot merge la medicul de familie al verișorului să îmi dea o scutire medicală?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, medicul verisorului tau nu poate sa-ti dea scutire medicala.
Daca medicul tau de familie este in concediu, exista un alt medic la aceeasi clinica, care ii tine locul si doar acel medic iti poate da scutire medicala.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Din ce stiu eu, medicii de familie nu pleaca in concediu fara sa lase un inlocuitor la cabinet care iti poate rezolva problemele

| Valy4567 explică (pentru suntserios):

Da, are un înlocuitor, insa s-a certat tata cu ea la ultima vizita si nu prea imi vine sa mai merg sa ii cer. In schimb, cu medicul verisorului ma inteleg foarte bine.

| suntserios a răspuns (pentru Valy4567):

Probabil ca nu iti da, daca nu esti pe listele lui

| Valy4567 explică (pentru suntserios):

Nici daca sunt dispus sa platesc? Am nevoie neaparat de scutire, si sunt doar doua zile deci nu e cine stie ce perioada. Daca nu se poate, va trebuie sa ma rog de inlocuitor.

| MadalinG99 a răspuns:

Da