| Adrian_Star_2001 a întrebat:

Salut, dacă mi-a rămas o ață în deget după ce am fost cusut îmi cauzează?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Se poate infecta. Mergi la urgenta si ti-o scot ei!

| Bizon95 a răspuns:

In teorie, poti sa o scoti cu o penseta, daca nu e prinsa de nimic
sau atele "se scot" prin taiere cat mai aproape de piele cu o forfecuta, iar in timp ce a ramas inauntru v-a dispare

insa astea sunt proceduri medicale, eu le-am trait pe, pielea mea si de aia stiu, asa ca CEL MAI BINE E SA TE DUCI LA DOCTOR SA LE SCOATA! altfel cine stie ce complicatie poate sa apara si sa iti fie MUUUULT MAI RAU

PS categoria ar trebui sa fie sanatate, degetul nu e o teava de apa/gaz/calorifer/curent/etc. ca sa fie o informatie utilitara!

| Kindal38 a răspuns:

Vecina mea a pățit la fel si a scos-o singura cu penseta.