| Justusee34 a întrebat:

Daca mi sa cioblit pe lentila Dreapta la Ochelari (un punc fooarte mic vizibil doar daca il pui la lumina) are ceva daca port ochelari pana imi fac alti noi?
Ps: (cioblitura "cred" ca e in interior)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Așa se spune că sticla la ochelari trebuie să fie impecabilă, căci acea imperfecțiuni, ochiul trebuie să facă efort să o elimine, cu procesare internă. Astfel ar fi bine cu prima ocazie să faci noi.

| Sofer a răspuns:

Nu are nimic. ca asa am si eu mici ciobituri. daca vezi niste puncte din cauza lentilei te duci sa o schimbi.

| Navagio a răspuns:

Nu este nicio problemă atata timp cat vezi bine cu ei.

| Dani1x2x112 a răspuns:

Nu are nimic dar sa ai grija sa nu ii scapi ca se poate sa se sparga