| VladMarian77 a întrebat:

Salut, daca port ochelari transparenti, imi afecteaza in timp vederea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ai vazut ochelari netransparenti? laughing

| Nonolita a răspuns:

Ce inseamna pentru tine "ochelari transparenti"?
Daca te referi la cei clari, necolorati, afla ca sunt cei mai buni. Dar daca vrei sa intrebi altceva, reformuleaza intrebarea.

| Bizon95 a răspuns (pentru Nonolita):

Cred ca se refera la ochelari care au sticla KIOARA, fara nici o dioptrie sau orice alta deformare a imaginii

oricum si raspunsul tau e ATACABIL, ochelari clari, necolorati, sunt cei mai buni... PENTRU CE?!?
folosesti ochelari pentru corectarea vederii sau protectie impotriva luminii, deci TU CE VREI SA SPUI CU "CEI MAI BUNI"?!?

| Nonolita a răspuns (pentru Bizon95):

Mda, observ ca îi ataci pe toți. Vezi paiul, nu vezi bîrna.
Dacă ai fi capabil să iți analizezi propriile comentarii, te-ai ascunde!

| Bizon95 a răspuns (pentru Nonolita):

Deh mama, cum era aia cu piatra care sa o arunce primul ala fara pata
POSTEZI UN MESAJ CONFUZ
dar mai ales
DUPA CE CA E CONFUZ... ***MAI SI CRITICI***
iar apoi vezi barna din ochiul meu, ca nu te las sa bati campii

MAI ALES, ca acum ma ataci numai pe mine SI NU RASPUNZI LA INTREBARE, cu argumente, ca doar ai expus o idee, care tu crezi ca ar fi "corecta", iar daca nu ai argumente cu care sa o aperi, atunci efectiv DOVEDESTI negru pe alb ca ideea ta e cel putin retardata, ca sa nu spun imbecila!

POATE II ATAC PE TOTI, dar, spre deosebire de tine, CHIAR VIN CU ARGUMENTE LOGICE, RATIONALE si LA OBIECT

deci, apara-ti punctul de vedere cu argumente, NU CU SCHIMBAT SUBIECTUL IN ATAC LA PERSOANA, ca poate tine, poate, poate, te injur si atunci tu castigi, cu unii tine, cu mine, nu, iar eu URASC OAMENI CA TINE, care cred ca pot sa schimbe subiectul si sa se creada "jmecheri" daca reusesc!