| MmoooTtttt a întrebat:

Dau funda! Am 14 ani si am avut o entorsa la picior, jos, dar am fost la doctor si a spus ca e pe terminare ( am fost cu o luna dupa "accident", bine ca am mai pus eu comprese cu apa recewinking ). Umflatura nu este asa de mare, intre medie si mica, pentru picior, nu e grav.
M-am dus la farmacie si mi-am luat o crema antiimflamatoare, au trecut 2 zile de cand ma dau cu ea si deja se vad progrese, dupa parerea mea, adica se duce umflatura ( imi dau de 2 ori pe zi si o sa-mi dau pana se duce de tot) dar daca as mai pune comprese s-ar mai intampla ceva?(adica daca n-ar face bine in combinatie cu crema), doar de curiozitate, nu cred ca mai este nevoie de comprese.
Si am auzit ca atunci cand o sa se schimbe vremea ( adica acum cand se mai racoreste ) o sa inceapa sa ma doara piciorul si chiar a inceput sa ma doara, chiar daca am acea umflatura jos de tot, putin mai sus de unde este incaltamintea, simt durerea pana in partea de sus a piciorului ( nu ma doare rau, doar simt acolo ceva), nu sunt chiar sigur sigur ca ma doare, ar putea sa fie ca m-am fortat nu stiu cand, dar sa fie coincidenta asa cu schimbarea vremii sa inceapa sa ma doara?hee hee
Oricum, as putea sa fac ceva ca sa nu ma mai doare asa de tare?winking De exemplu sa ma imbrac mai bine ( nu cred ca ar avea efect), eu si iarna stau numai in pantaloni scurti si de rar ma prinde o raceara mica in timpul iernii.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Edenline a răspuns:

Salut, si eu am avut entorsa, si dupa ce am scos-o din atela am folosit aceste glezniere. Nu pot descrie cat de mult m-au ajutat. Acceseaza acest link https://bit.ly/2xPwUdF. Daca vrei sa achizitionezi acest produs cu 20% reducere inscriete-te folosind codul 89104447. Cu stima, Ploscar Lucian!

| MmoooTtttt explică (pentru Edenline):

Ok, o sa ma uit si poate chiar o sa achizitionez ceva. Oricum, mersi mult de sfat si multa sanatate!