| Ene_Adrian_1991 a întrebat:

Salut, de 2 zile tot am probleme la coloana adică nu ma pot apleca sau face mișcări bruște. Țin sa menționez ca nu am mai avut astfel de probleme și ca totul s-a resimțit după ce am făcut ora de sport, înainte de ora simțeam ceva dar foarte puțin. Care ar putea fi cauza și va trece de la sine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Trebuie să eviți mișcările care pot duce la durere. Mergi la medic pentru scutire dar și pentru ameliorarea durerii.
Statul în frig, și cu mijlocul gol duce la astfel de probleme. Evită statul în frig sau in curent. Masa de la calculator să nu fie lângă geam; pentru că ai tendința să deschizi geamul și te va prinde curentul.

| Ene_Adrian_1991 explică (pentru anonimg):

Mulțumesc foarte mult de răspunsuri, posibil sa fie și de la frig, iar scaunul de la calculator este foarte departe de geam, ba chiar lângă un calorifer.