| Divoiu_Cristi_1997 a întrebat:

Salut, de 3 săptămâni nu reușesc sa scap de tuse, inclusiv de o durere a toracelui*inițial credeam ca este durere de plămâni, ulterior am aflat ca plamanii nu dor*. Menționez sa spun ca sunt fumător, am luat medicamente dar care acționează doar împotriva bacteriilor nu și a virușilor. Am simptome precum tuse, nas înfundat, dureri de cap, dureri în zona toracala. Vreau sa știu dacă s-a mai confruntat cineva cu problema ăsta și ce a făcut.
Multumesc
P.S.: Scuze pentru greseli

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| mastadont a răspuns:

Am pățit eu într-o vreme și am mers la medic. Mi-a dat un antibiotic foarte puternic după care mi-a trecut, aveam de fapt păr de pisică intrat în plămâni, a fost oribil până l-am eliminat. Nu știu dacă e cazul la tine sau nu însă mergi neapărat la medicul de familie și spune-i să-ți facă o trimitere la o radiografie ca să vezi exact ce ai.

| claudiostar22222 a răspuns:

Iati parinti si du-te la un doctor