| Kleb a întrebat:

De 3 zile am observat ca la incheietura piciorului am un "nodul" cam de marimea unui bob de fasole, putin iesit in relief. Poate fi hernie femurala? Nu ma doare, doar daca o ating ma doare dar foarte foarte putin...Intreb aici pentru ca am fobie imensa de spitale si poate nu e hernie. Fac fotbal si sala si o operatie de genul mi--ar strica toate planurile de viitor. Voi ce credeti ca este acel nodul? Multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Poate fi si o acumulare de lichid sau grasime.du-te la medic doar el iti poate spune ce ai acolo

| Kleb explică (pentru katy):

Pai si daca e acumulare din asta, e grav? Pot pati ceva daca nubo tratez? Trebuie sa o operez

| katy a răspuns (pentru Kleb):

Depinde ce este. poate ai noroc sa treaca cu un unguent, poate trece de la sine..depinde ce spune medicul ca ar fi acolo.ideea e sa nu se mareasca, trateaza-l acum cat inca este devreme

| Kleb explică (pentru katy):

Am inteles, multumesc. Nodul de cancer n ar avea cum sa fie presupun, asa ca daca nu ar fi hernie ar fi usor

| katy a răspuns (pentru Kleb):

Nu stiu cum arata, cum se simte la palpare..de ce natura este.doar un medic iti poate spune dar banuiesc ca e o acumulare de lichid

| Kleb explică (pentru katy):

Ok multumesc mult