| IlieRg a întrebat:

Salut! De aproximativ jumatate de an am zgomote intestinale, indiferent de ce as manca. Zgomotele astea le am pe tot parcursul zilei. Mentionez ca sunt cam stresat si nu prea fac sport. Stiti ce as putea avea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

INtr-adevar ai colon iritabilsi un medic gasroenterolog iti va explica ce ai voie sa manci si ce nu, si maia les in ce ordine, ca sa reduci si elimini gazele si bieninteles sa te vindeci.

| Counter123456 a răspuns:

Suferi de colon iritabil cel mai bine consulta un medic și urmează o dieta bazata pe fructe și legume cu puțină proteina animala.Sanatate!