| k3zZar a întrebat:

Salut, de cam 4-5 zile am inceput sa tusesc putin, iar dupa 2 zile am racit, prima zi a fost putin naspa dar din a doua zi am fost chiar ok, n-am avut febra, tusea se oprise, doar ca de atunci nu mai am gust si miros absolut deloc, nasul este doar foarte putin infundat si testul de covid mi-l facusem cu 2 zile inainte sa racesc si am iesit negativ

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Salut. Nu ai covid. Răceala este tot o viroză, cu o tulpină de virus comun.

| Catrice a răspuns:

Covid. Testul da eroare.
Ia și tu ceai, paracetamol, plicuri d-astea de răceală.

| Februar30 a răspuns:

Si care-i intrebarea? Ceva de genul - nu vand nimic doar ma dau mare. Poate am avut covid si mi-a trecut in 4 zile laughing

| Dddonkey a răspuns:

Trateaza-te ca pe o raceala, daca a iesit negativ. Urmareste cum te simti in continuare. Respecta usturoiul, ceapa, chili, ceaiuri, somnul e chiar important as spune din propie experienta. Fii linistit, pozitiv, si La multi ani!

| SLexuS a răspuns:

Inainte lumea normala mai si racea, mai ramanea si fara gust / miros, mai aveau si frisoane, daca testul a iesit negativ, atunci este negativ, desii sunt sanse sa fii si pozitiv, asteapta inca cateva zile, in general, persoanele care au avut covid, spun ca in fiecare zi ( aproape in fiecare zi ) au noi simptome.

| Claudia0208 a răspuns:

Nu știu poți sta acasă, fără să iei contact cu nimeni până te simți bine dacă nu au simptome sau dureri grave. Sau mai poti sa iti mai faci odata testul covid... nu tot timpul sunt asa de sigure