| FilipCatalin66 a întrebat:

Salut,de cand m-am trezit simt o durere in zona cutiei toracice mai exact la coaste.Nu m-am batut cu nimenisi nu m-am lovit.(Durerea este in ambele parti)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| ovidiu123432 a răspuns:

Si mie mi se intampla cateodata. Cel mai probabil pentreci foarte mult timp la pc sau stai mai carn big grin, nu cred ca e necesar sa iei ceva pastile sau sa mergi la doctor deoarece o sa-ti treaca in 1-2 zile, daca durerea persista iti recomand sa consulti un doctor ceva.

| iulian1302 a răspuns:

Buna. S-ar putea sa fie o nevralgie intercostala daca nu ai alte simptome asociate. Iti recomand sa iei ceva tablete antiinflamatoare precum Ibuprofenul de 200 mg pentru calmarea durerii ( iei de 2 ori pe zi). Daca durerile persista mai mult de 5 zile cu toate ca ai luat antiinflamatoare sau daca apar si alte simptome mergi la medic!