| alexxxxxxxxxx a întrebat:

de cand ma stiu imi tremura mainile
Nu beau alcool,cola cateodata,nu fumez
Daca tin mainile in fata imi tremura,chiar daca sunt calm
Nu foarte mult, dar imi tremura si mai mult cand sunt nervos
Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| alexxxxxxxxxx explică:

Se pune daca beau energizante sau cola sau orice suc? pot produce acest tremurat?

| lolita24 a răspuns:

Poate fi din cauza medicamentelor ( daca iei ), sau poate fi un inceput de Parkinson, dar asta e foarte rar, nu cred ca e de la asta. Sau poate fi din cauza hiperfunctii tiroidei. Cel mai intalnit caz, e cel cu cafeaua. Daca bei cafea, e din cauza asta. Totusi, du-te la un medic, sunt convinsa ca stie mai bine decat mine ce trebuie facut intr-o astfel de situatie big grin