| anonim205647 a întrebat:

Salut! De câteva luni mă confrunt cu o situație mai nasoala. Totul a inceput așa: mi se zbătea pleoapa, câteodată mai rar sau mai des. Acum, de vreo o luna, nu se zbat părți de mușchi, cel mai des degetele mari, după mușchii de la picior etc. Mie mi-a ieșit la analize lipsa de calciu. De la asta poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poate fi și de la asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate fi da! Ia calciu cât e necesar, apoi dacă dacă nu îți trec aceste zvâcniri involuntare îți recomand sa îți faci programare la un neurolog.

| Andresso a răspuns:

Nu arunca banii degeaba sa mergi la spital. Mai bine bea lapte natural, de la tara, si oua fierte/prajite... si altele care contine calciu, seminte de dovleac/migdale.

In orice caz, mananca cat de natural poti, sa vezi dupa... mai ai problemele pe care le-ai spus sau nu.

Poate sa fie si de faptul ca mananci prea multe dulciuri, las-o mai usor in caz ca esti iubitor de dulciuri.

P.S laptele sa fie baut fiert/nefiert fara zahar

Multa sanatate si nu-ti arunca banii degeaba la doctor.

| Davyd2001 a răspuns:

Da, cred că nu ai nici magneziu îndeajuns.

| anonim205647 explică (pentru Davyd2001):

Aparent da, sper sa fie doar de la asta. Mulțumesc!