| albastru777 a întrebat:

Salut, de cateva luni ma doare foarte tare genunchiul drept daca il tin indoit mai mult timp, de exemplu in masina.
Ps: am 21 ani.
Ce as putea sa am si ce imi recomandati sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| adryang78 a răspuns:

Sfatul meu este să mergi rapid la un medic specialist. Fratele meu a avut aceleași simptome la șold și a aflat că are necroză osoasă.

| Denisa0954 a răspuns:

Probabil e tendinita. Ca sa te lase durerea ia un antiinflamator si mergi la un ortoped. Aceeași problemă o oare si prietenul meu și în cazul lui a fost tendinita

| Robert150103 a răspuns:

Am avut si eu aceeasi problema acum ceva timp. Incearca sa te asezi in locuri mai spatioase in zona piciorului ca sa poti sa il intinzi cand apare durerea, iar in timpul liber iti recomand sa faci niste exercitii de indoire a genunchiului, pe mine astea m-au ajutat sa scap de durere mai rapid. Sper ca te-am putut ajuta!