| anonim_4396 a întrebat:

Salut! De cateva saptamani mi se umfla venele pe tampla (nu foarte des, maxim o data pe zi) mi-am facut fisa medicala acum doua luni ai nu am avut nimic, nu am alte simptome.P.S. am 14 ani(daca are vreo legatura) si mama care e asistenta mi-a zis ca asa am eu ca sunt in timpul pubertatii.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i nimic de speriat, cam toti pățim asta din cand in cand.
De la atata lucru, nu moare nimeni.
Te sfătuiesc sa acorzi mai mult timp odihnei si somnului, ca corpul tau sa funcționeze normal si sa fii sănătos.

| RobertMoon a răspuns:

Așa pățesc și eu uneori, mă trezesc cu venele de la tâmplă umflate, iar apoi trece. Am observat că atunci când se întâmplă asta am și o ușoară durere de cap. Nu știu ce să zic, fă-ți un control la ochi că poate nu vezi atât de bine, de exemplu stai la distanță de tv și încearcă să citești textul care se derulează pe banda cu ochiul drept, stângul închis și invers... poate asta este cauza.