| Cristina1289 a întrebat:

De câteva săptămâni nu pot sa adorm noaptea deși îmi este somn iar dimineața ma trezesc rau și ma simt obosita și fără chef de nimic toată ziua

Credeți că am probleme medicale sau e din alta cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Nemyzeus a răspuns:

Poate fii si stresul acumulat in timpul zilei.Eu patesc uneori la fel..incerc sa nu mai beau cafele si ceaiuri cu cafeina dupa ora pranzului si sa stii ca si cititul te oboseste inainte de somnhappy macar adormi gandindu te la ce ai citit nu la problemele cotidiene.

1 răspuns:
| Deserth a răspuns:

Stresul este de vina in primul rand, iti este urat de ceva anume ce faci tu zi de zi, poate trezitul de dimineata mersul la scoala/servici, depinde, ai o nemultumire ceva probabil.Incearca sa iesi seara la plimbare, mergi cateva minute pe jos