| anonim_4396 a întrebat:

Salut, de câteva zile am ca si cum o biluta pe la umar nu ma doare si nici nu se vede doar cand pui degetul se simte, o sa ma duc la medic in 4 zile dar am vrut sa intreb aici ca poate stiti despre ce e vorba

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca s-a dezvolta asa repede poate fi cos sau furuncul. Lipomul nu se dezvolta decat in timp si nu prea doare. Pune ceapa calita pe plita si lipeste-o cu leucoplast peste el. Ceapa are rolul de a scoate mai repede puroiul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca e un furunc.

| Nume6 a răspuns:

Lipom de grăsime, furunc, coș în piele, etc