| elcosmin a întrebat:

De cateva zile am junghiuri intestinale, adica nu cum am gasit pe internet in zona abdomenului, am in zona spatelui aproape de fund. Cum ar veni ultimul os al spatelui acela de deasupra fundului. Am cautat pe net si imi da altceva. Stie cineva de la ce poate fi sau de ce ma doare? E foarte stresant. As vrea raspunsuri inteligente. Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Citeste aici ca nu e de glumit:
http://www.sfatulmedicului.ro/......rata_16696

| elcosmin explică (pentru darrio2007):

Acelasi lucru l-am spus si celui de dinainte. M am exprimat gresit. Nu osul ma doare, ci intestinul. Durerea este localizata la sfarsitul intestinului aproximativ in zona ultimului os. Problema e ca am si gaze.

| darrio2007 a răspuns (pentru elcosmin):

Adica gaura curului sau ce? Acolo este iesirea din intestinul gros. Anusul, mai bine zis. Poate ai hemoroizi.

| Demidol a răspuns:

Alea sigur nu sunt junghiuri intestinale. happy Ai probleme cu "coada", "noada", cu capatul de jos al coloanei vertebrale. Nu e de neglijat, mai ales ca ai dureri. Luni la prima ora, urgent la medic. Pana atunci, fereste-te sa nu cazi si sa nu racesti mai ales la sale.

| elcosmin explică (pentru Demidol):

M am exprimat gresit. Nu osul ma doare, am vrut sa zic ca intestinul, cam in zona aia, in zona ultimului os. Scuze de exprimare