| watchmen a întrebat:

De cateva zile ma doare maxilarul in partea dreapta(muschiul ), daca pipai muschiul observ ca este mai mare decat cel din partea stanga. Mi-am pus o masea in partea stanga acum o luna, dar nu cred ca asta e cauza pentru ca durerea a aparut acum cateva zile
Durerea e suportabila deocamdata, dar contrar asteptarilor mele a crecut in intensitate de la aparitie.
Care ar putea fi cauza si cum as putea scapa de durere(si cat ar costa)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Sigur nu e de la masea. Eu am avut doar cinci dinti in gura pe partea de sus cind mi-am pus lucrarea acolo, cu toti dintii, si totul a fost perfect normal, asa ca nu cred ca doar de la o masea sa te apuce durerea. Poate fi raceala, poate fi vreo infectie. Cel mai bine ar fi sa te vada un medic, mai ales daca va mai creste in intensitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posteaza din nou intrebarea scriind mai intai "pentru dl. dr. Bogdan Doroftei"