| akynox a întrebat:

Salut, de cateva zile tot am cosmaruri si nu stiu ce sa fac. Nu mai tine minte celelalte cosmaruri, dar tin minte cosmarul de seara trecuta. Visam demoni care aratau ca oamenii, dar erau creepy, aveau fețe de psihopati si mai erau si demoni care aratau ca niste creaturi (p:s nu m-am mai uitat o perioada de timp la filme/seriale/anime etc horror) va rog nu stiu cum sa scap de ele.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Trebuie sa ai: saltea buna, patura buna, nici prea cald, nici prea rece in camera, sa nu-ti fie sete, sa nu trebuiasca sa te scoli noaptea pentru a merge la WC, sa ai digestia buna, sa dormi suficient, sa mergi la culcare doar cand esti obosit, etc.

De ex. mie cand imi ies picioarele de sub plapuma visez ca sunt descult pe zapada. Eu am uneori cosmaruri ca umblu descult pe strada sau in ciorapi. Asa aflu-n somn ca mi-au iesit picioarele de sub plapuma.

| raMLesS a răspuns:

Te gandesti prea mult la cele intamplate.
Probabil ca erau creepy, dar tu trebuie sa intelegi ca asa ceva nu exista si ca nu a fost nici macar un caz de persoana posedata pe pamantul asta vreodata, ce vezi tu pe net sunt persoane cu probleme psihice, sau clipuri trucate.

Trebuie sa te relaxezi si sa nu iti mai bati capul prea mult cu ce ai visat pentru ca visele nu reprezintă nimic adevarat.
Cand o sa fii relaxat si o sa scapi de frica faptului ca e posibil sa visezi iar, atunci chiar nu o sa mai visezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa te mai uiți la filme horror.