| AndreySebY123 a întrebat:

Salut! De ce dintele se mai poate caria de pe dedesubtul unei coroane? Adica care sunt motivele? Am văzut undeva ca cică se poate caria daca nu este astupat bine și mai este aer sub coroana? Voi ce spuneți?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Spunem că ești paranoic, nici măcar eu care am aparat nu sunt atât de paranoic, uneori uit să mă spăl pe dinți seara știind că am mâncat dulce, și zic pfoa, și tot sunt chill laughing

| AndreySebY123 explică (pentru Frank51):

Habar n am ce se intampla cu mine dar ma îngrijorez foarte tare in legatura cu dintii mei deoarece am foarte multe probleme cu ei happy

| Frank51 a răspuns (pentru AndreySebY123):

Totul e în capul tău, eu ar trebui să mă îngrijorez, voi avea o operație anul viitor, pentru corectarea retrognatismului mandibular, înainte de operație mi-au scos 2 molari, e posibil să-mi mai scoată și molarii de minte, eu ar trebui să fiu panicat și nu sunt deloc.

| AndreySebY123 explică (pentru Frank51):

Ok mulțumesc! Iti doresc multa sănătate!

| Ava1231 a răspuns:

Pai prin asta nu ti-ai raspuns singur la intrebare? Si anume:
- ca nu e astupat bine
-aer sub coroana
- igiena incorecta etc
Ai idei obsesive despre dinti, numai la ei te gândești. Ingrijeste-i si lasa-i in pace. Cand vei avea vreo problema, mergi la dentist.