| alexandru1014 a întrebat:

De ceva timp am început sa simt extrasistole o bataie mai puternica de parca cineva Mi-ar da un pumn din interior..am făcut toate analizele și nu mi-a ieșit nimic la inima.ce ar putea fi? Ma sperie foarte tare!
Dacă a mai trecut cineva prin asta și ma poate ajuta cu un sfat!
Mersi!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu mai bea energizante.

| alexandru1014 explică (pentru darrio2007):

Nu beau, și nici sucuri nu prea beau..cred ca zilnic beau 2-3 litri de apa

| Donsavas a răspuns:

Frica,stări anxioase, gânduri obsesive despre boala si moarte. Omul somatizeaza cand nu e bine psihic. Vezi un psihiatru! Extrasistolele astea indica un sistem nervos supraîncărcat, obosit.
Vezi un psihiatru! El e specialistul în boli nervoase, bazate pe stres.

| alexandru1014 explică (pentru Donsavas):

Mulțumesc! Totul a început acum 5-6 ani am avut niște palpitati am fost internat timp de o sapt in spital pentru analize mai complexe am făcut chiar și un test de efort și nu mi-a ieșit nimic.iar de atunci m-am speriat foarte tare ai acum orice mic efort pe care îl fac ma gândesc cum îmi bate inima și dacă simt iar extrasitole poate mor etc.