| o0DarKneSs0o a întrebat:

Salut, de ceva timp am o mare problema as putea spune. Imi apare pe scalpul parului foarte multa matreata si cojite. Este foarte deranjant si iritant. Dupa ce ma spal pe cap, dupa cam vreo 2-3 zile imi reapare la loc. De asemenea, imi apar cojite pe sprancene, pe zona nasului. Am citit multe articole despre aceasta problema, am auzit ca se numeste dermatita seboreica. Am vazut ca sunt N tratamente, dar nu stiu ce sa iau ca sa-mi treaca. Am mai si citit ca este foarte greu de tratat aceasta boala... As dori niste raspunsuri serioase si efective.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| QElenaBoghiu a răspuns:

Buna și eu am avut problema asta.

Pe corp /fata te dai cu Alifie de galbenele (se găsește în supermarket și farmacie)

Iar pentru scalp Cumpără șampon de bebeluși (gândești în supermarket și farmacie)

| o0DarKneSs0o explică (pentru QElenaBoghiu):

M-am spalat pe par cu sampon de bebelusi si nu a avut nici un efect.

| QElenaBoghiu a răspuns (pentru o0DarKneSs0o):

La mine a apărut din cauza stresului.