| anonim_4396 a întrebat:

De ceva timp am o problema cu dormitul. Mie imi place sa dorm mai mult pe spate decat pe o parte, doar ca de fiecare data cand vreau sa stau in pozitia aia ametesc si mi se face greata nu rezist mai mult de cateva secunde. Dupa ce ma intorc imi revin instant, daca stau pe o parte sau inclusiv pe burta nu am nimic, doar daca dorm pe spate am problema asta. Care ar putea fi cauza? Cand eram mai mica puteam sa dorm in pozitia aia fara nici o problema.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Staif a răspuns:

Probabil in acea pozitie "ceva" apasa "undeva" si ai ameteli. Nu e bine. Mergi la medic. Neurologul e in masura sa stabileasca ce ai. Aici nu e vorba de preferinte ci de sanatate.

| pinkycute789 a răspuns:

.

| Staif a răspuns (pentru pinkycute789):

Ar trebui sa te raporteze cineva. Nu ai dat nici un raspuns, dar primesti 50 de puncte, nu-i asa?