| TwinDragons a întrebat:

Salut,de ceva timp am o problema, sunt fumator, fumez de pe clasa a 5-a, sunt a 11-a,problema mea e de cateva saptamani ca daca fumez seara (cateodata ) ma ia ameteala,am stari de greata,cateodata mai si vomit,nu inteleg de ce,cand sunt la club sau undeva,nu mi se intampla nimic,nu simt nimic,daca sunt acasa si fumez o tigara inainte de somn, imediat incepe, cel mai bun raspuns primeste funda.Mersi!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Mayhem666 a răspuns:

Fumatul nu este bun si nu aduce nici un beneficiu, mai ales ca te-ai apucat de fumat de la o varsta "frageda" as putea sa spun. Cel mai bine este sa renunti la fumat, ca fumatul te distruge. Iti distruge plamanii, iti consumi banii mai repede, si iti scurtezi viata mai repede. Unii considera ca daca fumeaza sunt "cool", dar nu este asa. Tu poti sa crezi ce vrei, este alegerea ta sa faci ce vrei cu banii, plamanii, sanatatea si viata ta, nu te judec, asta este doar un sfat, daca vrei sa il iei in considerare bine, daca nu, tot bine. Sper sa gasesti rezolvare la problema ta.

| Arthiom a răspuns:

Te-ai apucat de fumat de la o varsta cam sensibila la fumul de tigara. Ti-ai facut-o cu mana ta. Chestia asta cu ameteala si varsaturile pot sa aiba o gramada de cauze, din care cea principala e fumatul. Mergi la medic sa vezi ce ai, ca leacuri babesti care iti fac mai rau se gasesc pe tot internetul.