| Aelenei_Raul_1998 a întrebat:

Salut, de ceva timp am o unghie incarnata la degetul piciorului drept, am taiat coltul de vreo 3 ori, am folosit o crema care facea unghia moale, dar mi-a ramas o umflatura ce pot face? Va rog ajutati-ma, funda! sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| immortalfaith a răspuns:

Foloseste apa oxigenata, tine degetul cu umflatura in apa oxigenata (in caz ca nu te mai lasa dupa o zi pune mana si apasa putin acolo, daca te doare e posibil sa mai fi ramas coltul acolo)
In caz ca se agraveaza mergi la doctor, am fost si eu si nu e mare chestie, iti taie jumate de unghie si stai vreo 3-4 zile pe bara

1 răspuns:
| giony54 a răspuns:

Pana nu faci infectie mergi la un specialist si sa curete bine locul sa nu mai creasca asa, pentru ca daca nu vei suferi mai mult.