| Samyy199 a întrebat:

De ceva timp, cam 6-8 luni am niste simptome.
In special cu inima, durere, bătăi rapide si pronunțate, ma doare vena de la gât, mainile(am fost la cardiolog si totul e perfect normal, mi-a prescris doar concor pentru tahicardie)
Si inca ceva, cam din perioada aia am avut niste atacuri de panica îngrozitoare, am avut niste probleme de sanatate grava-limfom hodgkin am uitat sa precizez
Acum cand ma doare inima, am aceleași simptome ca la atacurile respective de panica-durere/amorțeală, amețeală, frica de infarct, confuzie ușoară doar ca tin si ore...
Credeti ca problemele astea cu inima se datorează atacurilor alea de panica din trecut?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| mihaigrecu345 a răspuns:

Daca te mai gandesti asa la simptome o sa mai ai atacuri de panica, unde ai fost la control? Fa unul de specialitate! Eu am avut probleme si am ajuns la urgente mi-au gresit tratamentul am ajuns imediat a doua zi si abia pe seara si-au dat seama ca trebuie sa ma vada un cardiolog. La Bucuresti am avut toate sansele sa aflu ce am. Cauta o domana pe nume DR. CRISTINA DOINA CECK - medic primar cardiolog. Daca ajungi prin urgente te baga repede ca deh e spital de urgente, daca iti faci programare ajungi abia peste un an. Asta e... Romania...

| Samyy199 explică (pentru mihaigrecu345):

Am fost la o doamnă doctor cardiolog foarte bună, am facut si analize iar totul este perfect normal.