| Wordofthat999999 a întrebat:

Salut! De ceva timp cam de un an mi-a aparut acnee pe fata și nu știu cum sa mai scap, înainte nu aveam nu știam ce înseamnă să ai un cos si acum e un soc pentru este foarte aiurea. Nu am avut la vârsta pubertății de la 12 pana la 18 ani și îmi apar la 23 de ani. Ce se întâmplă? Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Iote a răspuns:

Inseamna ca e vorba de alimentatie bogata in grasimi, ori de o dereglare hormonala. Mergi la medic. TPU nu poate sti ce ai.

| Acidburn1 a răspuns:

Mergi la dermatologie, trebuie sa afli ce fel de cosuri sunt si care ar fi cele mai bune produse pentru pielea ta. daca este sensibila etc. daca incepu sa dai cu ceva ce merge pentru cineva de pe aici s-ar putea sa te alegi cu cosuri mai mari si mai urate. ce merge pentru vita nu merge si pentru gaina