| marianaalinavadi a întrebat:

Salut.
De ceva timp cand ma trezesc nu ma pot misca si nici sa vorbesc, insa simt un junghi/o durere mare in zona lombara, intr-un punct anume, de imi vine sa urlu si nu pot face nimic ca sunt paralizata practic, iar cand ma pot misca si vorbi iar, durerea dispare. Insa acum simt o presiune, simt locul in care m-a durut iar, o mica durere. Insa de cand ma stiu nu suport sa mi se puna mana pe spate ca ma doare(o durere care aduce a gadilat) tare mai ales zona lombara, punctul in care ma durea in special. Ce ar trebui sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă ai peste 6-70 ani, e firesc, uzura. Dacă nu du-te la medic!

| cristimihailov a răspuns:

La doctor intai.
Pana nu e prea tarziu...

| Invictusman a răspuns:

Cred ca, cu sciatica ai probleme, la medicul neurolog trebuie sa mergi.happy

| EllaAndreea1655 a răspuns:

Indiferent de problema cel mai apreciat lucru de facut e sa faci o vizita unui medic, el iti poate spune ce anume ai