| anonim_4396 a întrebat:

Salut, de ceva timp imi curge nasul si nu inteleg de ce. Nu sunt răcit, doar cat imi curge nasul sau mi se infunda. Si daca ma scobesc mai mult intr-o nara imi da sangele fara sa ma zgarii sau ceva. Ce poate fii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| BIoody a răspuns:

E probabil sa ai deviatie de sept, si eu am
Nasul tot impul infundat si curge, mai ales in timpul somnului
peste 80% din oameni sufera de asta
trebuie tratata sau operata happy

| alexwahl a răspuns:

Nu te mai scobi in nas. Daca nu ai fost operat de curand, inseamna ca e de la vreme.

| Simonasimona1992 a răspuns:

Ca iti curge nasul asa... fara sa fii racit poate insemna ca esti alergic la un ceva.
Si cu sangerarea naszala: nu te mai scobi in naslaughing. Sufla-ti nasul daa e nevoie.Dar nu te mai scobi. Capilarele(vasele alea mici de sange) de la nivelul narilor sunt fine si subtiri. Tu daca le tot deranjezi.
Daca problema persista, mergi la un doctor.El stie cel mai bine

| Ionela_Ione_2000 a răspuns:

Nu te speria și eu am avut aceeași problemă, am fost la doctor și mi-a spus că e o venă slăbită. Nu te mai scoti în nas și i-a vitamina C

| robinn a răspuns:

Consult medicul de familie si fa-ti analizele de sange: hemoleucograma. Secretia nazala si nasul infundat pot fi de la sinuzita. Sangerarea nazala sau hemoragia nazala (depinde decantitatea de sange) pot fi de la: fragilitate capilara, hipertensiune arteriala sau chiar tulburari de coagulare (se mai numesc boli de sange). Dupa analize si consult, medicul de familie iti poate recomanda consult de specialitate daca e cazul