| syjey a întrebat:

Salut.
De ceva timp, mai exact de 2-3 ani am niste cojite pe pielea capului care manaca si cand le le rup imi sangereaza si cateodata se mai smulg si cateva fire de par.Stie cineva vreun tratament?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ZoeyMe a răspuns:

Ai sau ai avut matreata sau solzi? Poate incercand sa ii iei ti-ai facut rani si ai obiceiul sa iei scoarta.Lasale si o sa ti se faca un loc liber unde nu va mai creste parul, dupa care o sa creasca la loc.Daca cojita este alba ar trebui sa mergi la farmacie si sa ceri ceva pentru problema ta. Poate nu te clatesti bine dupa ce te speli. Daca problema continua ar trebui sa mergi la medic.Succes!

3 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Poate e dermatita seboreica.
urgent la dermatolog, se trateaza.

| PinkPanther a răspuns:

Mergi la doctor, sa nu ai vreo iritatie mai nasoala

| ZoeyMe a răspuns:

Multumesc pentru funda:*