| AlexanderAlex1 a întrebat:

Salut, de ceva timp nu prea mai aud bine. Am folosit betisoare de urechi si cred ca am ceara in blocata in ureche. Cum rezolv problema? Ce se intampla cand iti scoate ceara doctorul? Te doare? Etc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Se stie ca mai mult rau iti faci, folosind acele betisoare de urechi. Indesi ceara mai in interior.Nu te doare.

| anonimg a răspuns:

Cu o seringa mare iti va baga apa calduta in ambele urechi. Nu e dureros, nu ustura, nu e mizerabil. Se face pe loc imediat ce te-ai dus. Vei fi trimis la orl.
Dar cred ca trebuie sa mergi mai intai la medicul de familie. Nu uita sa iti iei si cardul de sanatate cu tine; poate ti-l va cere.

| SilviaPunct a răspuns:

Cu trimitere de la medicul de familie, cardul de sanatate si buletin mergi la orl si primesti si o consultatie sa vezi exact ce si cum. Sanatate!

| radu877 a răspuns:

Am avut si eu problema asta si am fost la doctor. Nu te doare, iti baga un mic aparat cu jet de apa calda. Mergi linistit ca nu e nicio problema.