| Safire17 a întrebat:

De ceva zile ma doare in partea dreapta la apasare, dar numai cand apas, asa nu ma doare, ce poate fi? alte simptome nu am...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Depinde la ce nivel te doare. Ar putea fi vorba de o afectiune care sa tina de ficat, de intestine sau de anexele genitale. Ai nevoie de un consult medical si de o ecografie. http://www.i-medic.ro/analize/ecografia

| Safire17 explică:

In partea dreapta la ovare, nu, nu merge pe picior, nu nu am facut febra, nu e foarte limpede

| Safire17 explică (pentru Safire17):

Nu, ii foarte limpede

| Safire17 explică:

Nu stiu, i'am zis si mamei si bunicii mele dar amandoua spun ca sigur se dezvolta ovarele si oasele, ca mai mult ma doare osul acela...stii u, care este in fiecare parte.

| DrA a răspuns:

In partea dreapta unde? sub coaste, inghinal, in spate? merge durerea pe picior in jos? febra ai facut? urina e mai colorata?

| Safire17 explică (pentru DrA):

DrA, ce poate fi? mentionez ca am 10 ani...

| DrA a răspuns:

Draga mea, ar putea sa fie o apendicita sau o inflamatie a ovarului. Cred ca ar trebui sa mergi cu mama ta la medicul de familie. succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te fata odata la doctor ca ne-ai innebunit pe aici cu fricile tale despre apendicita!
Crezi ca suntem doctori, sau poate chiar chirurgi, sa te tratam online?
Esti culmea deja!