| BroSafarii a întrebat:

De curand am avut operatie la fiecare picior, mai exact la degetul mare, din cauza ca unghiile mi-au fost incarnate. Dupa operatie mi-au bandajat fiecare deget. Tin sa mentionez ca nu am vazut (nu mi-au aratat) ce mi-au facut (mi-au pus o "perdea" in fata ochilor). Dupa operatie am stat in spital inca vreo 5 ore dupa care mi-au dat drumul. Au spus sa ma ung cu crema (nu mi-au dat numele cremei... - Sper ca ma puteti ajuta voi), cu rivanol si sa ma pansez. A 2-a zi seara, am inlaturat pansamentele (O DURERE INCREDIBILA), am vazut ca nu mai am ungiile sad (lucru care nu mi l-au spus, - nici eu nu i-am intrebat fiindca nu am stiut...), m-am dat cu rivanol si betagin (betadina) si m-am pansat. Am repetat aceeasi manevra pana astazi. In locul unde nu mai este unghia (dedesubtul unghiei) este zbarcita pielea (mici denivelari).
Spuneti-mi cum trebuie sa procedez in continuare? Ati avut si voi asemenea cazuri? Numele unguentului? (Nidoflor este bun?).
Multumesc Anticipat. Dau funda celui mai clar raspuns.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| BroSafarii explică:

Am uitat sa mentionez ca ma doare daca ating pielea aia zbarcita. La inceput mergeam doar pe calcaie, acum sunt mai ok.