| anonim_4396 a întrebat:

De curand am inceput sa reduc tigarile! Mai ales ca acum fumez numai marlboro 4! As vrea sa va intreb cum reusesc sa scap de acea pofta... De la un pachet pe zi am ajuns la 5-6 maxim. Inainte fumam mai bine de un pachet si fumam dunhill! Dar tot nu pot sa ma las de tot! Un mic sfat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

1. Nu tine tigarile la indemana
2. Faci un pahar de solutie cu bicarbonat ( 1 lingurita intr-un pahar de apa, bine amestecat). Cand simti pofta de tigara iti clatesti bine gura cu solutia.
3. Calculeaza cat te costa tigarile fumate intr-un an si ce altceva ai putea face daca ai pune acei bani deoparte.

| cezar003 a răspuns:

Pe mine m-a ajutat asta https://www.youtube.com/watch?v=JtEKavRdeYs

| cezar003 a răspuns:

Sa le reduci este mai chinuitor in timp decat sa le lasi complet si asta pentru ca fiecare tigara i-ti va injecta nicotina necesara care sa o ceara pe urmatoarea si mentine dependenta, astfel ajungi sa tanjesti toata viata dupa urmatoarea tigara.Pachetul de tigari este asfel conceput sa te tina o zi intreaga tigara dupa tigara fara sa ii simti abstinenta

| pulx a răspuns (pentru cezar003):

Nu am inceput sa le reduc ca asa am vrut, pur si simplu nu le mai suport laughing dar tot e pofta aceea...