Întrebare recomandată | PetreGabriel a întrebat:

De curand am observat ca mi-au aparut niste pete pe spate, nu le-am dat importanta si am observat ca dupa ce alerg, fac efort, transpir ele mi se fac rosii si ma mananca. Sunt cam de varful unui deget si rosii cand transpir si albe dimineata. Mi se pare ca se intind, cred ca le-am luat de la strand. Ce remediu imi recomandati?
Sau daca ati avut, tratamentul dvs. poate m-ar ajuta si pe mine. Va rog frumos.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Mai bine ai face o vizita la medicul de familie si apoi catre cel de specialitate.
Nu ezita!
O zi buna happy

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Din păcate, probabil că te-ai ales cu o afecţiune dermatologică, o dermatită sad

Trebuie să mergi la un control la medicul specialist dermatolog!
Evident, întâi mergi la medicul de familie şi ceri o Trimitere la Dermatologie!

Toate cele bune!

| DeliaJ a răspuns:

Nu exista asa ceva ''tratamentul dvs. m-ar putea ajuta''! Daca eu iti recomand o crema care m-a ajutat, dar tie iti provoaca o alergie foarte mare?
Fa macar un drum pana la farmacie daca iti e atat de teama de medicul dermatolog sau mergi macar la medicul de familie.

| PetreGabriel explică (pentru DeliaJ):

Am sa fac o vizita pana la urma nu o fi asa de rau. multumesc

| Nicole21 a răspuns:

Ceea ce ai tu cred ca se numeste pytiriasis. Trebuie sa mergi la n medic dermatolog. Exista tratament insa pentru fiecare individ e diferit.