| flynn01 a întrebat:

Salut! De curand, mai bine zis de aproximativ 1 saptamana, incepand cu prima zi pana la a 7 zi, m-am simtit din ce in ce mai rau.
Prima zi, m-a luat cu rau, imi venea sa vomit, greata si gaze, iar din ce in ce incepuse sa se agraveze si incepusem sa mananc din ce in ce mai putin.Am fost la Doctor Gastroenterolog, mi-a facut radiografie, totul a iesit bine, am luat Emanera si Spasmomen tratament, insa ma simt cam ametit mai ales dimineata, dupa spre seara, imi trece, aveti idee de la ce ar putea sa fie? Sa fiu anemic oare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 44mon a răspuns:

Pot să fie multe cauze, unele grave, altele mai puțin grave. Depinde de stilul tău de viață. Dacă ai grijă la ce mănânci, bei multă apă, dormi corespunzător și nu consumi alcool și țigări, ar trebui să fie ok. Bagă 20, 30 de minute de sport zilnic. Și ai grijă de mintea și sufletul tău, de acolo pleacă tot.

| flynn01 explică (pentru 44mon):

Multumesc, ai dreptate!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi inapoi la medic sa-ti spuna asta, fiindca AICI pe acest site, nu avem medici!

| flynn01 explică (pentru Violleta2022):

Mi-am dat seama in final, e vorba ca eu am stat mai mult inchis in casa o saptamana, si nu am mai iesit afara si am devenit meteosensibil, pentru ca dupa ora 14:00, incep sa dispara usor ametelile si remediul e sa stau din ce in ce mai mult pe afara. Am zis ca am devenit anemic, ca sunt racit, ca am probleme cu glicemia, dar Nu.