| Catalinlupu23 a întrebat:

Salut,de curand mi-a aparut din nou o durere extrema in zona craniului din spate, cand imi misc capul brusc intr o parte imi paralizeaza capul doar partea dreapta cu tot limba 1-2 minute, dar pot sa misc capul. Este o durere mare pot spune pentru mine, de la ce ar poate fi? Am venit cu aceasta intrebare aici ca imi este frica sa spun parintilor.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu are de ce să îți fie frică de părinți în acest caz. Este blocat un nerv din cauza vertebrelor de la gât. Se poate rezolva cu ajutor medical,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la medicul de familie, acesta iti va da trimitere la un specialist fără a plăti anumite costuri suplimentare. Asta cu limba nu am mai auzit, pare o problema serioasa, poți ajunge la pareza dacă nu tratezi cu maturitate situația.

| ciuhap a răspuns:

Te rog spune-le, ai nevoie să te duci la spital. Nu știu ce probleme aveți, dar părinții tăi te apreciază mai mult decât orice om random de pe TPU. Sper să îți revii!