| anonim_4396 a întrebat:

Salut, de curând simt cum îmi pulseaza venele pe undeva pe la tâmplă, dar nu mă doare doar simt acolo ceva. Știți ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

O tensiune, o presiune, mergi la doctorul de familie

| Bizon95 a răspuns:

Hiper-tensiune
MERGI la doctor, poate da in atac cerebral!

| Alverto a răspuns (pentru Bizon95):

Dar nu mă doare (că să fiie o hiper-tensiune) doar simt o pulsație pe acolo, și beau apa foarte des.

| Bizon95 a răspuns (pentru Alverto):

Hipertensiunea nu numai ca nu doare, dar poti sa o ai destul de mare pana sa faca orice simptom
iar vene pulsand chiar poate fi un simptom

| Iliuta_Alin_1985 a răspuns:

Stai calm. ai tensiunea mare. Bea apa. calmeaza-te. Ai baut asta-noapte?