| X221X a întrebat:

Salut de curiozitate vreau sa stiu daca buricul la om se poate desprinde că am umblat la el un pic și parcă simt că o bucata de piele să desprins și vreau să știu dacă se poate desprinde adica să se rupă

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Buricul nu poate cădea pentru că este un organ al corpului si nu este doar piele asa cum se vede la suprafață.
Dar dacă nu lasi în pace zona respectiva este posibil să pățești ceva mai mult decât a o inrosi.

| Freddie23 a răspuns:

Clar că da! Pune repede superglue!
Glumesc desigur! Probabil ți-ai sensibilizat zona și de aceea ai senzația aia, dar nu cade. În cel mai rău caz faci o infecție dureroasă. Acum cred că e timpul să-l lași în pace.