| FocusMood a întrebat:

De doua zile fac un tratament de albire a dintilor pe baza unei carcase in care se pune un gel (nu mai stiu exact numele) si o pun pe dinti. Fac asta de doua zile si am observat ca se albesc dintii dar ma cam dor gingiile... si dinti (dupa ce o scot)
Am fost la dentist inainte, mi-am reparat toate cariile, nu cred ca e o problema de la carii sau stiu eu...
Voi ce credeti? big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| ionescuandrada2000 a răspuns:

Cred ca ai dintii si gingiile prea sensibile.