| anonim_4396 a întrebat:

De ieri mi-a ieșit o bubita pe buza de jos. E c a o mica umflatura, cam un cos care se simte foarte puțin sub limba. Țin să menționez cu o zi înainte mi-a fost sete și m-am spuzit, dacă are vreo importanță.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| FaraNumePls a răspuns:

Acea bubiță este o aftă. Mie mi-a trecut în câteva zile. Știu, e dureros dar...

| Mariaaaavev a răspuns:

Bubita mica este cumva alba? Daca da posibil sa ai o afta happy Vorbeste cu mama ta si mergeti la un medic :* El o sa vada ce-i mai exact. In general aftele apar cam peste tot in cavitatea bucala, pe limba nu stiu sa-ti spun. Eu am avut 6 afte si a fost o durere cumplita. Nu zic ca ai afta, zic doar sa vorbesti cu medicul de familie si sa-ti trimita o foaie de trimitere (o sa-ti zica el unde). O sa stai de vorba cu medicul, te studiaza si daca e cazul iti da tratament. :* Mai mult nu stiu cu as putea sa te ajut. Bafta si sanatate!

| Marginean_Rares_1990 a răspuns:

In 2-3 zile iti va trece, si mie mi s-a mai intamplat

| PisicutaMiauBAU a răspuns:

Nu te teme, multi au mai patit asta, si eu