| Mohican a întrebat:

Salut,

De la un timp am diferite momente foarte ciudate, probabil cauzate de la consumuri de tot felul si lipsa de somn. Am vise cu ce fac zilele urmatoare, ma trezesc panicat, transpirat. etc...

Si acum mi-e frica sa mai dorm pentru ca nu sunt sigur daca asta e un semn ca se intampla ceva sau nu, vreau sa zic ca daca chestia asta cu universuri paralele este adevarata si pot ajunge in alta dimensiune, vorbesc foarte serios.

Ce as putea sa fac? La doctor nu merg ca ma interneaza

Vreau raspunsuri serioase, multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Donsavas a răspuns:

Semnele alea nu indică nimic paranormal,sunt doar simptomele unui atac de panică. Sunt reacții fiziologice provocate de frica. Nu,nu exista universuri paralele. E doar un univers. Nu te poti teleporta,poti doar visa. Din trupul tau n ai cum sa iesi,sufletul nu exista,esti doar trup si atat.
La psihiatru ar trebui să mergi sa ti prescrie medicatie anti panica, somnifere sa poti dormi. Nu mergi la spital, mergi la un cabinet privat. Nu te interneaza nimeni, iti da reteta si mergi la farmacie sa ti iei pastilele. Stai linistit, ce trăiești tu traiesc multi oameni. Frica e un sentiment firesc omului.

| Mohican explică (pentru Donsavas):

Da, inteleg, o sa aplic sfaturile dvs., dar cel mai mult ma ingrijoareaza faptul ca eu visez uneori ceea ce urmeaza sa fac in urmatoarele zile, neasteptat. Imi amintesc in momentul realitatii de ceea ce am visat si ma ia un fior pe spate.
Dar totusi poate sunt doar deja-vu.

3 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

D
A... poate tu trebuie sa
Salvezi Pamantul

| Maria209 a răspuns:

Ia-ţi o vacanţă sau incearcă să ţii un mod de viaţă săntos. Dacă nu iai măsuri, ai putea suferi de atacuri panice.Eu am avut aşa ceva şi chiar n-aş dori la nimeni asta.