| Alphahkbg a întrebat:

Salut.
De luni a inceput sa ma doara picioarele cand merg dar nu tot decat partea de la talus cred, cand e sa misc partea de jos a piciorului in sus si in jos se aude din cand in cand o trozneala exact ca la degete cand le ai incordate, cand merg trebuie sa merg mai apasat pe picior pentru a putea merge normal.
ce pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Oprea_Adriann_1995 a răspuns:

E posibil sa ai o entorsa (Entorsa gambei apare atunci cand ligamentele care asigura legatura intre oasele piciorului si cele ale gambei sunt rasucite. Desi frecvente entorsele gleznei nu sunt intotdeauna leziuni minore. Aproximativ 25% din cei care fac o entorsa de glezna vor prezenta pe termen lung durere in articulatie si o oarecare sensibilitate.), sau o intindere de muschi sau poate o problema la cartilage. Iti recomand sa consupti un specialist. Pa pa! happy