| CristiB93 a întrebat:

Salut. De multa vreme am o problema ciudata la limba. Pe marginile ei de ambele parti unde se atinge de dinti tot imi apare un fel de pielita moarta care cade apoi daca incerc sa o rup imi sangereaza si ma doare cateva zile apoi iar se vindeca dar tot cu pielita aia. Ce ar putea cauza asta si cum se poate trata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La un dermatolog e cel mai indicat sa mergi. Cred ca este afta bucala, apare din cauza sistemului imunitar slăbit.