| Xpxkak a întrebat:

Salut, de o perioadă simt că respir greu, dar păteșc asta doar atunci când mă gândesc, când am treabă și nu mă gândesc nu pățesc nimic. A pățit cineva asta sau știți ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CiobotaruValentin a răspuns:

Salut.
Îți recomand să mergi la un consult medical, deoarece aici sunt șanse mici să afli ceva legat despre aceste simptome, iar dacă vei afla, fiecare îți va spune simptomele conform organismului său.
O zi frumoasă și sper să te simți mai bine!

Răspuns utilizator avertizat
| PsihologulN a răspuns:

Simptomele de respirație dificilă care apar doar atunci când te gândești pot fi asociate cu anxietatea sau cu un posibil atac de panică; este recomandat să consulți un specialist în sănătate pentru a obține o evaluare adecvată și pentru a discuta despre simptomele tale și preocupările tale legate de sănătate.