| anonim_4396 a întrebat:

Salut de o vreme ma "strang piciorele" cel mai tare cand ma culc nu pot sa stau in picioare mai mult de 5 min desi am 14 ani sunt inca tanar cum se trateaza?(ps:sunt o persoana sedentara)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Fa o cura de Calciu +D3 si apuca-te de miscare, macar o jumatate de ora pe zi.

mariana
| mariana a răspuns:

Daca ai aceasta senzatie, inseamna fie ca ti s-au umflat picioarele, fie ca ai o circulatie periferica deficitara.
Fiind in crestere, este necesar sa mergi la medicul de familie si sa-i explici ce simti, pentru a putea sa-ti dea un sfat autorizat in domeniu.
Daca nu esti un tip activ ci, sedentar, atunci trebuie sa-ti imbunatatesti mersul, sa-l practici mai mult pentru a se intari si musculatura si pentru a se activa circulatia sangvina.
Este important sa-ti faci si ceva masaj la picioare, folosind o crema de castane, pe care o vei gasi la magazinele plafar ori naturiste si vei vedea ca, te vei simti mult mai bine si se va imbunatati circulatia picioarelor.
Un gand bun, multa sanatate si LA MULTI ANI!

| Laura927 a răspuns:

De ce intrebi pe site in loc sa mergi la doctor?

| an0therkid a răspuns:

Cu miscare

Răspuns utilizator avertizat