| 757474 a întrebat:

Salut, de trei zile mi-am pierdut mirosul complet (am dus sticla de spirt la nas si nu simt absolut nimic, doar ma "ard nările de la alcool) mai am si dureri de cap si amețeală, nu am făcut febră si nu am dureri musculare. M-am carantinat, nu mai ies, nu mai iau contact cu nimeni. Ciudat e faptul că pe la jumătate lunii septembrie am avut simptome de covid, febra, amețeală, dureri musculare, atunci mi-am făcut testul împreună cu fratele meu, el a ieșit pozitiv, iar mie nu mi-a mai venit rezultatul, am sunat la ei si degeaba. După o lună am fost la țară la părinți, am stat o săptămână, dupa ce m-am întors am aflat ca au si ei covid. Voi ce părere aveți?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ca ai avea covid.

| cristimihailov a răspuns:

Multa sanatate

| Dana2103 a răspuns:

Ia zinc

| Goddessss a răspuns:

Ai, mai întrebi?

| StefanChriss a răspuns:

Salut! Daca ai fost atunci covid pozitiv si ai avut si simptomatologie, teoretic n-ar trebui sa te mai poti imbolnavi acum. Este posibil ca simptomatologia actuala sa se datoreze unei gripe clasice, nu covid, daca ai fost covid pozitiv atunci. In orice caz, daca simti ca incepe sa ti se faca rau, in sensul ca respiri greu, incepi sa gafai sau alte simptome pulmonare legate de respiratie, sa anunti seriviciul de urgenta!