| salutadw a întrebat:

Salut! De vreo 4 ani am niste bubite pe penis adica pe preput care arata ca niste intepaturi de tantar doar ca nu sunt rosii, de la ce a aparut aceasta problema si cum pot trata aceste bubite?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Spala cucul cu apa calda si sapun dimineata si seara, inclusiv in faldurile lui, curatand bine smegma (depunerile albicioase) ca sa nu se mai irite si sa dispara bubitele.

Inca ceva, daca obisnuiesti sa te masurbezi, fa bine si urineaza imediat dupa aceea, ca sa elimini sperma ramasa pe teava si spala-te imediat cu apa calda si sapun, ca sa nu se mai intareasca pe penis si sa apara bube, iritandu-l.

| Lukasssz a răspuns:

Iti trece pana te insorihee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut.
Sunt papule peniene.

Formarea acestor papule peniene nu poate fi nici impiedicata, nici oprita, nici macar incetinita. Din pacate nu exista nici un fel de produse medicamentoase care sa le indeparteze. Deranjează doar estetic, nu este o problema medicala, și nici nu se transmite prin raport sexual.

Se pot îndepărta cu laserul, dar în cele din urma vei rămâne cu cicatrici.

Majoritatea băieților/bărbaților au asa ceva, nu este absolut nici o problema, asa ca poți sta liniștit.

| salutadw explică (pentru anonim_4396):

Bine, mersi pentru informatii.